Együtt az életben
együtt az üzletben.
Vendler-Simon Katinka
alapító, élelmiszer biotechnológus mérnök
Kata a Corvinus Egyetemen 2009-ben élelmiszer biotechnológus mérnökként diplomázott, jelenleg szakirányú továbbképzésben vesz részt a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem gyógynövény szakmérnök programján. Élelmiszertudományi képzései mellett 2022-ben adótanácsadói végzettséget szerzett, 2023-tól közgazdaságtudományi mesterképzését végzi. Családja több, mint 40 éve működtet élelmiszeripari vállalkozást, így Kata már fiatal korától közel állt a területhez. Személyes egészségügyi kihívásai, ízületi problémái és ekcémája motiválták őt a gyógynövények mélyreható tanulmányozására, és arra, hogy saját magának kezdjen el különböző növényi készítményeket előállítani. Kata szakmai hozzáértése, személyes tapasztalatai és elhivatottsága egyedülálló hátteret teremt a Lost Garden termékeinek fejlesztésében és a hozzánk fordulók támogatásában.
Vendler Balázs
alapító, üzleti stratéga
Balázs 2000-ben szerzett a Pécsi Tudományegyetemen középiskolai biológia tanári, majd 2024-ben a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen világűrpolitikai tanácsadó diplomát. 1998 óta vállalkozó, elindított egy mai napig működő marketing ügynökséget, majd 2016-ban megalapította a Games for Business Kft-t, mely 4 év alatt sikeres nemzetközi szereplője lett az oktatástechnológiai piacnak. Cégét 2019-ben felvásárolta egy nemzetközi befektető. Azóta Balázs a slow business filozófiáját követve a tudatosság és a döntésekben való jelenlét fontosságának hangsúlyozásával mentorál cégeket, társalapítóként jelen van több vállalkozásban. A Lost Garden csapatában az üzleti stratégia és a kommunikáció területén dolgozik.
A természet szülte, a tudomány formálta
A 40 feletti élet kihívásai
Ahogy elérjük a negyvenedik életévünket, egyre fontosabb, hogy megtaláljuk belső békénket és tudatosabban jelen legyünk saját életünkben. Ebben az életszakaszban gyakran találkozunk új kihívásokkal, melyek mögött gyakran élettani kiváltó okok húzódnak meg, mint például a hormonszint csökkenése vagy az anyagcsere lelassulása. Az ízületi kopások, a szív- és érrendszeri betegségek, valamint pszichológiai kihívások, mint a szorongás vagy a depresszió gyakorisága is nő ebben az életszakaszban. Ezek a változások részben a természetes öregedési folyamatokhoz kapcsolódnak, amelyek befolyásolják a testünk és elménk működését.
Küldetésünk
A modern orvostechnológiai megoldásoknak köszönhetően a ma embere egyre hosszabb ideig él, miközben a stressz, a nagyvárosi életmód, az egészségtelen táplálkozás, mozgásszegény élet és a szűkülő szociális kapcsolatok miatt a megélt életminőség egyre alacsonyabb, az emberek vitalitása csökken. A Lost Garden abban szeretne segíteni a 40+ korosztálynak, hogy felkészítse ügyfelei szervezetét a hosszabb életre, magasabban tartsa a vitalitásukat, testük működőképességét javítsa és amikor az emberek elérik a nyugdíjas éveiket, akkor is képesek legyenek majd még élvezni azt a magas életszínvonalat, amiért egész életükben dolgoztak.
A slow business koncepciója
A Lost Garden slow business modellje kihangsúlyozza a minőséget és az emberközpontúságot. Nem csupán termékeink gyártásánál, de üzleti döntéseinkben is prioritást élvez a fenntarthatóság, a méltányosság és a közösség támogatása. Így ügyfeleink nem csak egy terméket vásárolnak, hanem részt vesznek majd egy olyan közösségben, amely támogatja az egészséges életmódot és a tudatos jelenlétet. Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy segítsük ügyfeleinket a nyugalom és a jelenlét megteremtésében életük minden területén, hiszen tudjuk, hogy a belső béke kulcsfontosságú az egészséges és kiegyensúlyozott élethez.
A kézzel készítés filozófiája
A Lost Garden termékei nem csupán étrend-kiegészítők; termékeink számunkra az életminőség javításának eszközei. Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy minden terméket kézzel készítsünk, elutasítva a gépesített gyártási folyamatokat. Ez a megközelítés nemcsak hogy fenntarthatóbb, de lehetővé teszi számunkra, hogy több embert, köztük hátrányos helyzetű munkavállalókat is foglalkoztassunk. Igaz, hogy ez mennyiségi korlátokkal jár, hiszen a kézzel készített termékek nem állíthatók elő olyan nagy mennyiségben, mint gépi úton, de cserébe minden egyes termék egyedi, magas minőségű és teljes egészében adalékanyag mentes lesz.